fbpx

Skafandry

Skafandry dla nurka

Pianki do nurkowania, suche skafandry, ocieplacze, systemy grzewcze.

Potrzebujesz skafandra do nurkowania? Skafander płetwonurka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. W Nurkowy Market znajdziesz szeroką gamę skafandrów do nurkowania zarówno suchych jak i mokrych. Do tego oferujemy szeroką gamę akcesoriów, które sprawią, że Twoja przygoda będzie przyjemna i bezpieczna.

Wyświetlanie 1–12 z 37 wyników


Skafander nurkowy mokry

Skafandry nurkowe mokre inaczej zwane piankami, wykonane są z neoprenu o różnej grubości. Neopren jest syntetyczną gumą wypełnioną tysiącami maleńkich pęcherzyków gazu. Dzięki temu zapewnia doskonałą izolację i utrzymuje ciepło. Pianki w zależności od swojej grubości nadają się do nurkowania w różnych temperaturach. Pianka do nurkowania w zimnych wodach o grubości 5 lub 7 mm doskonale dopasowuje się do ciała nurka, posiada wzmocnienia kolanowe, wzmocnione szwy oraz anatomiczną konstrukcję ułatwiającą ruchy. Odpowiednio dobrany skafander mokry zapewni najlepszą ochronę, ale także zapewnia ciepło podczas nurkowania. Jak działa pianka? Kiedy wejdziesz do wody, między pianką a ciałem tworzy się cienka warstwa wody. Woda jest następnie podgrzewana do temperatury ciała, a pianka utrzymuje to ciepło. Ilość potrzebnej izolacji (grubość pianki) zależy od temperatury wody, w której nurkujesz.

Skafander dla nurka suchy

Suche skafandry do nurkowania, w przeciwieństwie do skafandrów mokrych, chronią nurka przed kontaktem z wodą. Dzięki specjalnym otworom na nadgarstku i szyi zwykle wykonanych z lateksu gwarantują 100% szczelność, dzięki czemu podczas nurkowania woda nie dostaje się do środka. Skafander do nurkowania w zimnej wodzie jest zwykle wykończony butami, przyklejonymi do całego ciała, co również zapobiega przedostawaniu się wody ze stóp. Istnieją 2 rodzaje suchych skafandrów nurkowych: Pierwszy typ suchych skafandrów nurkowych nie posiada dodatkowej warstwy ocieplającej. Dlatego osoby z nich korzystające muszą dokupić do nich ocieplacz. Grubość takiego ocieplacza związana jest z jego ciepłem i wygodą. Im grubszy ocieplacz, tym cieplej, ale mniej komfortowo. Z kolei suche kombinezony neoprenowe zapewniają dodatkową izolację termiczną, którą uzyskuje się dzięki materiałowi. Neopren zawiera dodatkowe bąbelki powietrza, które zapewniają skuteczną ochronę przed zimnem. Zazwyczaj pod kombinezonami neoprenowymi noszone są cieńsze ocieplacze. Decydując się na zakup sprawdzonego suchego skafandra nurkowego, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim grubość, wytrzymałość oraz elastyczność materiału, z którego wykonany jest produkt. W ofercie Nurkowy Market znajdują się suche skafandry nurkowe o różnej grubości, a co za tym idzie trwałości i odporności. Warto zaznaczyć, że najcieńsze skafandry są najwygodniejsze. Zakup grubszego, mocniejszego modelu warto rozważyć, jeśli uprawiasz nurkowanie jaskiniowe lub wrakowe.

Akcesoria do skafandrów do nurkowania

Skafander do nurkowania głębinowego nie jest kompletny bez odpowiednich akcesoriów. Aby skompletować zestaw do nurkowania, ważne są również kaptury na głowę, rękawice, pierścienie do suchych rękawic, buty do nurkowania, ocieplacze, akumulator do ogrzewania, kieszeń na pas i wiele innych. Akcesoria pozwalają zwiększyć przyjemność nurkowania i dostosować sprzęt do własnych potrzeb. Jeśli nurkujesz dużo w zimnej wodzie, warto zainwestować w dobrze dobrany sprzęt, który zagwarantuje Ci komfort i bezpieczeństwo. Wtedy będziesz cieszyć się maksymalną przyjemnością, a wodny świat odkryje przed Tobą wszystkie swoje tajemnice. Jeśli nie wiesz dokładnie jaki sprzęt wybrać, skontaktuj się z nami. Żadne pytania nie pozostaną bez odpowiedzi. Postaramy się dobrać odpowiedni sprzęt i udzielić szczegółowych informacji o asortymencie.
console.log("x");